fbpx

Co byś robiła, gdybyś nie miała problemów z nietrzymaniem moczu?

Śmiała się głośniej,

biegała szybciej,

skakała wyżej

Czy może po prostu znów wyszła do ludzi bez strachu o to, że zdarzy Ci się mała wpadka?

A czy wiesz, że możesz to osiągnąć dzięki regularnym treningom mięśni dna miednicy?

Problem z nietrzymaniem moczu wpływa na wiele - czasem nieoczywistych - obszarów.

☺️ DOBRE SAMOPOCZUCIE 🥰

Może towarzyszyć Ci poczucie wstydu, a czasem nawet możesz starać się nie śmiać zbyt mocno, żeby nie popuścić kilku kropel.

🤸‍♀️ AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA 🏋️‍♀️

Możesz unikać biegania i skakania, które kiedyś lubiłaś, żeby tylko nie utracić kontroli nad swoim pęcherzem.

💃 ŻYCIE TOWARZYSKIE 🍾

Możesz bać się wychodzić z domu albo podróżować, bo nie czujesz się bezpiecznie, nie wiedząc, gdzie jest najbliższa toaleta.

🥰 RELACJA Z PARTNEREM 🥰

Możesz czuć się mniej atrakcyjna, a współżycie może nawet sprawiać Ci fizyczny ból.

Ale wiesz, co jeszcze możesz? Możesz to zmienić!

Wystarczy, że odkryjesz, jak ważne dla Twojej sprawności są mięśnie dna miednicy. Zrozumiesz, jak działają i zaczniesz o nie regularnie dbać. 

Specjalnie dla Ciebie przygotowałam kurs, z którym powrócisz do stanu, w którym to Ty kontrolujesz swój pęcherz – a nie on Ciebie.

Kurs jest dla Ciebie, jeśli chcesz: 

✅ zrozumieć, co stało się z Twoim ciałem, że straciłaś nad nim kontrolę – i odwrócić ten proces, 

✅ móc znowu cieszyć się ruchem bez ograniczeń – na fitnessie, na dyskotece, na skakance, a nawet na trampolinie,

✅ mieć ćwiczenia zawsze pod ręką – żeby móc je odpalić w momencie, który będzie dla Ciebie odpowiedni, 

✅ zadawać pytania także anonimowo, bo krępujesz się zadać je podczas osobistych wizyt.

Nie kupuj kursu przed konsultacją z lekarzem lub fizjoterapeutą, jeśli:

❎ Twoja ciąża jest zagrożona, 

❎ Twoim problemem nie jest popuszczanie, ale całkowity brak kontroli nad pęcherzem,

❎ masz poczucie obecności ciała obcego w Twoich narządach rodnych – trochę jakbyś siedziała na jajku albo coś miałoby z Ciebie wypaść – wtedy koniecznie zgłoś się do ginekologa, bo możesz mieć problem z obniżeniem narządów.

Dlaczego mój kurs jest odpowiednim rozwiązaniem – i to nawet jeśli jesteś młodą mamą, i nie masz na nic czasu:

🟢 masz do niego dostęp na telefonie, więc możesz uczyć się aktywować i rozluźniać mięśnie dna miednicy kiedy i gdzie chcesz – w łóżku, na podłodze, w tramwaju, w kolejce na poczcie, a nawet w urzędzie, a także podczas karmienia piersią swojego malucha,

🟢 oprócz ćwiczeń praktycznych przekazuję Ci także wiedzę teoretyczną o mięśniach dna miednicy, dzięki czemu jesteś w stanie lepiej ocenić, czy poprawnie ćwiczysz, 

🟢 materiały będą pojawiać się na specjalnym koncie na IG, więc będziesz pamiętać o swoich treningach nawet podczas scrollowania mediów społecznościowych,

🟢 bonusowe materiały pomogą Ci korzystać z kursu także w trakcie ciąży i połogu – zarówno po porodzie siłami natury, jak i cesarskim cięciu,

🟢 zyskasz możliwość zadawania mi pytań także anonimowo – nie ma tematów tabu, jeśli chodzi o mięśnie dna miednicy, ale chcę, żebyś czuła się bezpiecznie i komfortowo,

🟢 wszystkie materiały video mają napisy – możesz korzystać z kursu podczas drzemek malucha w ciągu dnia albo w środku nocy i nikogo nie obudzisz. 

Pamiętaj jednak, że kurs nie ma zastąpić Ci wizyt u fizjoterapeuty! Jest jednak ich świetnym uzupełnieniem – bo pomaga Ci zachować regularność ćwiczeń i lepiej zrozumieć działanie mięśni dna miednicy.

DLACZEGO MOŻESZ MI ZAUFAĆ?

Nazywam się Kasia Sikora

Jestem trenerką kobiet i mamą.
Pomagam przyszłym mamom przygotować się fizycznie do porodu i możliwie szybko i bezpiecznie wrócić po nim do formy. Od 6 lat intensywnie szkolę się w tematach okołociążowych i porodowych, żeby jeszcze skuteczniej wspierać kobiety.
Moje klientki cenią mnie za to, że w prosty sposób przekazuję nawet skomplikowane zagadnienia, co pomaga im zrozumieć, jak działają ich ciała – także w trakcie takich wyzwań, jak urodzenie dziecka. Sama miałam problem z nietrzymaniem moczu (trenerki są na niego narażone jeszcze mocniej) – i poradziłam sobie z nim dokładnie tymi metodami, których chcę nauczyć i Ciebie. 

Co mówią moje klientki o pracy ze mną?

“Kochane Kobiety, może tak jak ja jeszcze rok temu zastanawiacie się, czy możecie ćwiczyć po operacji ginekologicznej, gdy Wasze mięsnie dnia miednicy mówią "nie" na myśl o jakimkolwiek większym wysiłku, a na myśl o treningu siłowym od razu mdleją (ale bynajmniej nie z zachwytu). Chcę Wam powiedzieć, że tak, TAK! Jeżeli tylko oddacie się w ręce profesjonalistki, która o treningu kobiet "po przejściach" wie wszystko. Piszę tutaj o Kasi, która dba o moje ciało, kondycję i dobre samopoczucie od roku. Mimo tego, że kilka lat temu usłyszałam od ginekologa: "proszę nie dźwigać nic, powyżej 5kg", dzisiaj zasuwam na treningach jak rasowy "koks" 🙂 i 5 kg łykam na rozgrzewkę. Można wiele, tylko trzeba wiedzieć jak. Zaufajcie Kasi, ona Was poprowadzi w zgodzie z Waszym ciałem i pokaże Wam jak wiele możecie. Do dzieła Kochane! Życie czeka ;)” Magda
5/5
“Kasia uświadomiła mi jak ważne jest dbanie o mięśnie dna miednicy niezależnie od wieku i niezależnie czy wystąpiły już jakieś dysfunkcje w obrębie tych mięśni. O tym gdzie są, jak je ćwiczyć i po co opowiada zawsze w lekki, przystępny sposób a wizualizacje ćwiczeń na długo zapadają w pamięć. Normalizuje temat nietrzymania moczu co sprawia, że przestaje on być wstydliwy a kobiety z otoczenia Kasi zaczynają o tym rozmawiać i dbać o swoje zdrowie. Od Kasi też dowiedziałam się o urządzeniu Pelvifly i po długim czasie zwlekania zaczęłam ćwiczyć, by moje mięśnie dna miednicy były w formie 😊” Karolina
5/5

Tylko teraz możesz wziąć udział w kursie w cenie 289 zł

 

Otrzymujesz:

  • 12 lekcji,
  • dzienniczek mikcji,
  • nawykownik,
  • możliwość zadawania anonimowych pytań.

A może w Twojej głowie pojawiły się jeszcze takie pytania…

Dobrze byłoby zacząć od konsultacji z fizjoterapeutą uro ginekologicznym lub ginekologiem – żebyś dokładnie wiedziała, gdzie leży Twój problem jeszcze przed rozpoczęciem ćwiczeń. Jeśli specjalista, któremu ufasz, będzie chciał wiedzieć więcej o kursie, żeby wydać swoją opinię, będzie mógł po prostu napisać do mnie po więcej szczegółów. Raczej jednak nie przewiduje sytuacji, w której z jakiegoś względu kategorycznie zabroniłby Ci ćwiczeń. Może jednak wskazać Ci kierunek, na którym powinnaś się skupić, ćwicząc.

Kurs odbywa się online. Materiały znajdziesz na specjalnym koncie na instagramie oraz platformie online

Kurs składa się z części teoretycznej i praktycznej, którą możesz przerobić w dowolnym czasie. Co jakiś czas będą się tez pojawiały nowe zestawy ćwiczeń.

Nie jest on obowiązkowy. Mogą przydać się wałek i piłeczka do rolowania, a także piłka do pilatesu – ale równie dobrze damy sobie radę z kocem i poduszką.

W kursie są materiały przeznaczone dla kobiet w każdym trymestrze ciąży. Jest to jednak wyjątkowy i wymagający zdrowotnie czas – dlatego – przed zakupem koniecznie skonsultuj się ze swoim ginekologiem. On najlepiej zna Twoją obecną sytuację i będzie w stanie ocenić, czy ćwiczenia w tym momencie będą bezpieczne dla Ciebie i dziecka.

W kursie zawarłam specjalny moduł poświęcony ćwiczeniom na czas połogu. Zacznij od nich, a potem stopniowo dodawaj kolejne.

Wiem, że mamy mają mało czasu i przestrzeni dla siebie – dlatego starałam się maksymalnie dopasować materiały do warunków. Dziennie powinnaś poświęcić im nie więcej niż 15 minut. Pamiętaj, że masz do nich dostęp o każdej porze. Możesz wykorzystać na przykład drzemki dziecka albo czas przy karmieniu (w filmikach są napisy, więc nie obudzisz bobasa 🙂 ).

Dokładam wszelkich starań, żeby dokładnie tłumaczyć, na czym powinno polegać każde z ćwiczeń i nauczyć Cię prawidłowego czucia mięśni dna miednicy. Z czasem powinnaś zaobserwować zmniejszenie się problemu z nietrzymaniem moczu. Jeśli się nasili – jest szansa, że ćwiczenia są wykonywane niepoprawnie. Pamiętaj, że kurs nie ma zastąpić Ci wizyty u fizjoterapeuty. Jego zadaniem jest raczej pomóc Ci utrzymać regularność ćwiczeń, usystematyzować wiedzę i wyrobić dobre nawyki. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości – sprawdź, co się dzieje, ze swoim fizjoterapeutą.


Przekonałaś mnie!

Chcę z Tobą ćwiczyć