fbpx

Biustonosz sportowy dla dużego biustu – jak wybrać najlepszy?

Zostałaś obdarzona przez los ponadprzeciętnym rozmiarem biustu? Prawdopodobnie dobrze wiesz, że znalezienie odpowiedniego biustonosza sportowego jest równie ciężkie co zrobienie 1000 burpeesów, do których będziesz go potrzebować 😉 Pomimo tego, że poszukiwania ideału bywają trudne, na pewno warto poświęcić na nie trochę czasu.

Stanik sportowy dla dużego biustu

Czy wiesz, że podczas intensywnych ćwiczeń Twoje piersi mogą zmieniać swoje położenie o ponad 10cm? Powoduje to ogromne obciążenie więzadeł Coopera, które utrzymują Twój biust w stabilnej pozycji – jeśli więzadła te nie są odpowiednio wspierane, mogą się nieodwracalnie rozciągnąć i sprawić, że Twój biust zacznie wyglądać niekorzystnie. Jeśli mając większe piersi liczysz na to, że elastyczny top z gumką pod biustem podczas ćwiczeń wystarczy, przemyśl to jeszcze raz!

Właścicielki mniejszych biustów mają większą dowolność w wyborze biustonoszów. Mogą sobie pozwolić na kupno takiego, który najbardziej im się podoba lub jest po prostu tani. Jednak mając większy biust powinnaś zwracać uwagę przede wszystkim na praktyczność. Pamiętaj, że noszenie niewłaściwego rozmiaru biustonosza może być przyczyną wielu problemów, w tym bólu pleców, ramion, karku, podrażnień skóry (spowodowanych przez otarcia), a nawet wspomnianego już wcześniej uszkodzenia więzadeł, czego rezultatem jest ból piersi i ich opadanie.

Na co warto zwracać uwagę kupując biustonosz sportowy?

W przypadku skocznych aktywności (bieganie, crossfit, zumba, fitness) najważniejsze jest to, żeby wybrać biustonosz z fiszbinami. Zwiększają one poziom stabilności piersi i nadają im ładny kształt. Fiszbiny powinny okalać pierś i nie mogą się nigdzie „wżynać”.
Ramiączka z kolei powinny być miękkie, dobrze wyregulowane i na tyle szerokie, aby nie wbijać się w ciało. Dodatkowym atutem jest możliwość spięcia ich z tyłu.
Jeśli chodzi o miseczki – piersi powinny całkowicie je wypełniać w sposób nie powodujący wybrzuszania się ich nad górną krawędzią biustonosza.
Ostatnią rzeczą, do której niestety zazwyczaj nie przykłada się uwagi jest mostek – centralna część biustonosza, która łączy ze sobą dwie miseczki. Bardzo ważne jest, by biustonosz nie robił efektu „uniboob”, czyli nie powodował zlewania się biustu w jedną pierś. Jeśli dobrze dobrałyśmy rozmiar biustonosza, mostek powinien przylegać do klatki piersiowej.

Biustonosz sportowy – Jak określić swój rozmiar?

Najlepszym sposobem będzie udanie się do profesjonalnej brafitterki, która odpowiednio nas pomierzy i pomoże w dopasowaniu odpowiedniego rozmiaru biustonosza. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, a biustonosz chcemy zamówić przez internet, powinnyśmy pomierzyć się same.

Jak to zrobić?

Zmierz obwód ciała pod biustem.
Weź centymetr krawiecki i ciasno owiń się nim bezpośrednio pod biustem. Wynik pozwoli określić pasujący na Ciebie rozmiar (np. jeśli uzyskałaś wartość pomiędzy 68-72cm to Twój rozmiar to 70, 73-77cm to 75, itd.). Dobrze dobrany biustonosz z odpowiednim obwodem podtrzymuje biust w 80%. Możesz to sprawdzić zsuwając ramiączka na boki. Co więcej – nie powinien on przesuwać się w górę i w dół, ani utrudniać oddychania.
Drugi krok to prawidłowe określenie rozmiaru miseczki.
Pomiaru dokonujemy w biustonoszu (bez wewnętrznych wkładek). Centymetr przyłóż do piersi w ich najszerszym punkcie.
Uzyskane pomiary odszukaj w tabeli rozmiarów (dostępne w internecie). Pozwoli Ci to określić rozmiar miseczki.
Kupując przez internet, warto zamówić kilka rozmiarów (np. obwód 65 i 70 i kilka wariantów miseczek zbliżonych do Twojego wyniku). Mając porównanie, lepiej wybierzesz ten, który najlepiej leży i daje najwięcej wsparcia.

Stanik sportowy mocno podtrzymujący – dlaczego wybieram Panache Sport?

Po kupieniu pierwszego biustonosza Panache Sport poczułam ogromną różnicę. Od razu pożałowałam tych wszystkich lat „przeskakanych” i „przebieganych” w biustonoszach sportowych nie dających odpowiedniego wsparcia. Koszt biustonosza tej firmy może początkowo przerazić, ale zdecydowanie jest on wart swojej ceny!
Biustonosze sportowe Panache Sport wygląda trochę jak zbroja (mocno zabudowane, bez zbędnych udziwnień), ale co najważniejsze, taką też funkcję pełnią – dając odpowiednią podporę i znacznie podnosząc komfort ćwiczeń.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart